Nadchodzące wydarzenia biegowe w okolicy Rogoźna i w Rogoźnie

Postanowiłam napisać post w formie informatora dla biegaczy i nie tylko o zbliżających się wydarzeniach biegowych w mojej okolicy. Myślę, że to bardzo pomocny post, w zeszłym roku powstał podobny wpis i cieszył się dużą popularnością.


Najszybciej zbliżającym się biegiem jest Półmaraton Wągrowiec Skoki. Półmaraton czyli bieg na 21,095 km. Pierwszy Półmaraton Wągrowiec Skoki dobędzie się 23.10.2016, do 9 października są przyjmowane zapisy online, opłata startowa wynosi 35 zł. Start rozpoczyna się na Rynku w Wągrowcu, a meta na Rynku w Skokach. W biegu mogą uczestniczyć osoby, które ukończyły 18 rok życia, ale także osoby niepełnoletnie za zgodą rodziców. Na każdego uczestnika będzie czekać pakiet startowy i medal pamiątkowy po biegu. Do biegu pozostało 21 dni, nie ma co się zastanawiać tylko się zapisywać, ponieważ z dnia na dzień lista startowa się powiększa, a limit uczestników wynosi 500 osób.
Więcej informacji znajdziecie na stronie: Półmaraton Wągrowiec Skoki

W listopadzie odbędzie się 2 Rogoziński półmaraton Przemysła II. Trasa będzie wynosić 21.097 km, półmaraton odbędzie się 5.11.2016. Trasa biegu przebiega przez bardzo malownicze tereny, aż chce się biec. Opłata startowa wynosi do 14 października 50 zł, do dnia 28 października 70 zł, w dniu zawodów 100 zł. Limit uczestników biegu jest większy jak w zeszłym roku i wynosi 599 osób. Start Rogoźno ul.Wielka Poznańska 61 (przy budynku Liceum Ogólnokształcącego), meta Stadion Miejski w Rogoźnie. Bardzo ważna informacją jest także to, że w biegu mogą wziąć udział tylko osoby pełnoletnie. Każdy uczestnik na macie otrzyma pamiątkowy medal, a na najlepszych będą czekać pamiątkowe puchary. W zeszłym roku byłam wolontariuszką na tym biegu i w tym roku też planuje nią zostać i z całego serca polecam nasz Rogoziński Półmaraton. Miła atmosfera, piękne krajobrazy, czego jeszcze więcej chcieć. Nie ma co się zastanawiać tylko się zapisywać, bo limit uczestników jest ograniczony.

Więcej informacji znajdziecie na stronie: 2. Rogoziński Półmaraton Przemysła II

Zapraszam także na mój zeszłoroczny post o Półmaratonie: FOTORELACJA Z 1. ROGOZIŃSKIEGO PÓŁMARATONU PRZEMYSŁA II

Kolejny bieg odbędzie się także w listopadzie, a dokładnie 11 listopada. Jest to Bieg Niepodległości w Obornikach. Bieg dobędzie się na dwóch dystansach 5 km i 10 km. Start i meta znajdują się na Rynku w Obornikach. Opłata startowa wynosi do 10 października 40 zł, od 11 października do 31 października 50 zł, po 31 października i w dniu zawodów 70 zł. W ramach pakietu startowego każdy uczestnik otrzyma m.in medal pamiątkowy, koszulkę patriotyczną Extreme Hobby, napój izotoniczny, ciepły posiłek regeneracyjny. Warto wspomnieć, że w biegu Niepodległości, można biec w przebraniu patriotycznym, dozwolona każda forma ubioru, nagrodzone zostaną 3 najlepsze osoby. Warto wspomnieć także, że w tym biegu mogą brać udział osoby, które ukończyły 16 lat za zgodą rodziców. Ja sama biorę udział w tym biegu z moim tatą, na dystansie 5 km. Mam nadzieję, że jakoś dam radę bo już dawno nie biegałam i teraz można powiedzieć, że od kilku tygodni zaczynam od nowa, ale się nie poddają i wierzę w siebie, że mi się uda. Także ten bieg polecam z całego serca, sama już w nim biegłam w zeszłym roku i naprawdę to bardzo miłe przeżycie.

Więcej informacji znajdziecie na stronie: VII Bieg Niepodległości

Zapraszam także na moją zeszłoroczną relację z tego biegu: RELACJA Z MOJEGO DEBIUTANCKIEGO BIEGU - VI BIEG NIEPODLEGŁOŚCI W OBORNIKACH

Bardzo ważną informacją jest to, że na każdy bieg są poszukiwani wolontariusze do pomocy przy organizacji imprezy. Wolontariusze to bardzo ważne osoby, bez których imprezy biegowe nie udałyby się w 100%. Także jeśli jesteście zainteresowani wolontariatem po więcej informacji zapraszam na strony biegów.

2 komentarze:

Copyright © 2014 ZDROWO I SPORTOWO , Blogger