Jak wrócić do aktywności fizycznej po długiej przerwie ?

Powinnam zacząć od tego, że dawno mnie tu nie było, wkradło się małe lenistwo i zbyt dużo innych zajęć, które stały się moim priorytetem, przez ten czas bardzo mi brakowało bloga. Długo zastanawiałam się czy wrócić do pisania bloga czy zrezygnować, po prostu się poddać, dlatego że zwyczajnie brak mi czasu. Wczoraj pewien chłopak i rozmowa z nim bardzo mnie zmotywowała do powrotu, zrozumiałam, że to co robiłam sprawiało mi szczęście, a także pomagało w walce o lepszą wersję siebie. Przestając pisać bloga poddałam się, poddałam się także w walce o lepszą sylwetkę, ale to już się zmienia i do bloga też wracam. Postaram się, aby posty pojawiały się chociaż raz na dwa tygodnie, to wszystko zależy od mojego czasu. Dzisiejszy post dedykuje chłopakowi, który cholernie mnie zmotywował do tego, żeby tutaj wrócić i czytelnikom, którzy ze mną zostali, a także przyszłym czytelnikom, których mam nadzieję, że zdobędę ! 


Teraz wracajmy do tematu postu, myślę, że jest to problem wielu osób, który się tyczy także mnie. Wiem, że powrót do jakiejkolwiek aktywności fizycznej po dłuższej przerwie jest ciężki, ale spokojnie z czasem wszystko wróci do normy, tylko jest potrzebny czas i cierpliwość, a także wytrwałość w dążeniu do celu ! Poniżej znajdziecie porady, które sprawią, że powrót do aktywności fizycznej stanie się przyjemniejszy. 


NA POCZĄTKU LEKKO I PRZYJEMNIE
Gdy wracacie do treningów po dłuższej przerwie wybierzcie taką aktywność fizyczną, żeby sprawiała Wam frajdę, była przyjemna. Zapamiętajcie, że na początku starczą Wam treningi 2-3 razy w tygodniu, po 45 minut, z czasem będziecie mogli zwiększać intensywność. 


TRENING Z KOLEŻANKĄ ? CZEMU NIE
Warto także znaleźć kompana do ćwiczeń, który będzie Was motywował i pilnował, żeby zaplanowany trening został wykonany. Razem zawsze jest raźniej ! 


ZDROWE ODŻYWIANIE TO PODSTAWA
Pamiętajcie, że dieta to 70% sukcesu, a trening to 30%, bez zdrowej diety nic się nie zmieni na lepsze. Powinniście jeść systematycznie i regularnie, jeść dużo warzyw, a także ograniczyć węglowodany i cukry. Musicie zapomnieć o słodkościach, jeśli walczycie o lepszą sylwetkę ! Nie zapominajcie o piciu wody, to jest bardzo cenny nawyk. Kolorowe soki i napoje gazowane w odstawkę, a woda mineralna w ruch ! 

NIE PRZEMĘCZAJCIE SIĘ
Bardzo ważne jest, aby zacząć od lekkiej aktywności i umiarkowanie zwiększać intensywność wykonywanych ćwiczeń. Warto zacząć od treningu ogólnorozwojowego (trening, który polega na pobudzeniu wszystkich grup mięśniowych na jednym treningu). Na początku nie warto się katować, bo zniechęcimy się do ćwiczeń, a nie o to chodzi. Powolny, ale skuteczny rozruch naszego ciała. Regeneracja naszego ciała jest bardzo ważna, należy o tym pamiętać, gdy wracacie do aktywności fizycznej, ale także już w trakcie intensywniejszej aktywności.


PAMIĘTAJCIE O ROZGRZEWCE
Przed każdym treningiem musicie wykonać rozgrzewkę, nawet pięcio minutową, ale musi być wykonana z dokładnością. Dobra rozgrzewka chroni między innymi przed kontuzją. 

Więcej na temat rozgrzewki znajdziecie w poniższym linku:
DLACZEGO ROZGRZEWKA PRZED TRENINGIEM JEST WAŻNA ?


ROZCIĄGANIE TEŻ JEST BARDZO WAŻNE
Rozciąganie między innymi zmniejszy ryzyko urazów i przyspieszy regenerację mięśni po wysiłku. Ćwiczenia rozciągające należy wykonywać powoli, odprężyć się i zrelaksować. 

Więcej na temat rozciągania znajdziecie w poniższym linku:
DLACZEGO ROZCIĄGANIE JEST TAK BARDZO WAŻNE ?

Po kilku tygodniach możecie zwiększyć intensywność aktywności fizycznej, ale to już zależy od Was jak będziecie się czuli. Pamiętajcie, że na wszystko potrzeba czasu, ale Wasza determinacja i wytrwałość sprawią, że z czasem powrócicie do formy, a może nawet będzie ona jeszcze lepsza, jednak nigdy, nie należy się poddawać tylko walczyć. Jeśli macie dość ciągłego zaczynania od nowa, przestańcie się poddawać bo sami widzicie, że to nie przyspiesza Was do osiągnięcia wymarzonej sylwetki.

4 komentarze:

 1. Anonimowy13:06

  Mam kilka błędów w swoim "sportowym" trybie życia. Nie rozciągam się po treningu i często nie jem tak zdrowo, jak bym chciała, ale zawsze z największą przyjemnością i utęsknieniem wracam do treningów po dłuższej przerwie :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja też z wielka przyjemnością zawsze wracam do treningów, przypominam sobie jak swietnie się zawsze czułam po godzinie ćwiczeń i to mnie motywuje. Mój chłopak teraz zaczyna ze mną ćwiczyć i chciałam mu kupić w prezencie dobry strój sportowy, słyszałam że rashguardy są bardzo wygodne i praktyczne. Możecie coś polecić? :)

  OdpowiedzUsuń
 3. W mojej ocenie warto dać szansę NUI - www.nui.sklep.pl. Jeden z najlepszych sklepów internetowych ze sprzętem do jogi.

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo ciekawy oraz mądry wpis - daje do myślenia. Sposób na powrót do aktywności fizycznej jest całe mnóstwo. U mnie świetnie sprawdzają się siłownie na świeżym powietrzu. Tego typu przyrządy https://www.fitpark.pl/silownie-zewnetrzne.html to naprawdę świetne rozwiązanie i warto jest wziąć je pod uwagę.

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2014 ZDROWO I SPORTOWO , Blogger